webapp

Blog WEBAPP

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa jest dziś podstawowym sposobem prezentacji informacji w sieci. Dzięki niej wielu użytkowników może zarówno zasięgnąć informacji, jak i dokonać zakupów produktów lub usług. Zanim jednak przejdziemy do wykonania takiej witryny, warto poznać najnowsze trendy, czy techniki produkcji, aby możliwe było późniejsze pozycjonowanie i modyfikowanie zawartości strony.

Technologia wykonania strony internetowej

W tej kwestii do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsza z nich to klasyczna strona oparta o HTML/PHP i CSS. Jednak witryna tego typu nie będzie wygodna w obsłudze. Każdorazowa zmiana zawartości będzie wymagała od nas przesyłu pliku na hosting, co oznacza stratę czasu i konieczność stosowania dodatkowego oprogramowania. Ponadto konieczna będzie znajomość wybranego języka programowania.

Znacznie lepszym rozwiązaniem, jest zastosowanie systemu CMS. To swego rodzaju oprogramowanie witryny, dzięki któremu każda zmiana dokonywana jest po zalogowaniu się do panelu administracyjnego. Nie jest konieczne wysyłanie plików na serwer, czy poznanie jakiegokolwiek języka programowania. Co istotne – każda zmiana widoczna jest natychmiast po zatwierdzeniu.

CMS dedykowany, czy Open Source?

Wszystko zależy od potrzeb i posiadanego budżetu. Jeżeli na potrzeby stworzenia strony internetowej możesz przeznaczyć znaczne ilości gotówki i potrzebujesz niespotykanych funkcji – zdecyduj się na CMS dedykowany. Będzie on stworzony od podstaw według Twojego pomysłu, dlatego możesz mieć pewność, że spełni oczekiwania. Musisz jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami.

Wróć na górę