webapp

Blog WEBAPP

Tworzenie aplikacji mobilnych

Liczba aktywnych urządzeń mobilnych stale rośnie. Ponadto przybywa również użytkowników korzystających wyłącznie z telefonu komórkowego, czy tabletu. W związku z tym dużą popularnością cieszy się również tworzenie aplikacji mobilnych. Dzięki nim możliwe jest nie tylko dotarcie z informacjami do wielu użytkowników, ale również sprzedawanie produktów, czy usług. W tym tekście omówimy najważniejsze zagadnienia związane z rynkiem mobilnym.

Jak dotrzeć na urządzenia mobilne?

Do użytkowników urządzeń mobilnych możemy dotrzeć na dwa sposoby: za pomocą responsywnej strony internetowej lub dedykowanej aplikacji. Pierwszy sposób wymaga od nas odpowiedniej wiedzy już na etapie projektowania witryny. Responsywna strona internetowa musi zawierać w kodzie źródłowym odpowiednie zapisy, dzięki czemu dostosowuje się do urządzenia, na jakim jest wyświetlana.

Druga opcja jest droższa, jednak oferuje znacznie większe możliwości. Aplikacja mobilna może spełniać niemal dowolne zadanie. W zależności od potrzeb może być w formie konkursu, platformy sprzedażowej lub informacyjnej. To, jak będzie wyglądać, zależy wyłącznie od Ciebie!

Tworzenie aplikacji

Proces tworzenia aplikacji mobilnej jest niestety czaso- i pracochłonny. Ponadto w tym miejscu należy zaznaczyć, że dla każdej platformy niezbędne jest przeprowadzenie osobnego procesu tworzenia. Ma to bezpośredni związek z różnicami w infrastrukturze platform, a także koniecznością zastosowania innego języka programowania.

Mimo to zawsze na początku procesu powstaje kod źródłowy. Niezbędne jest wykonanie „szkieletu” aplikacji, aby możliwe było sprawdzenie funkcjonalności, a także wzbogacenie programu o szatę graficzną, którą zajmujemy się w kolejnym etapie. W tym momencie do pracy przystępują projektanci i graficy, którzy realizują wizję zleceniodawcy.

Wróć na górę