webapp

Blog WEBAPP

Sieć 5G już dostępna

Play podało, że modernizując ponad 100 stacji bazowych, operator jako pierwszy udostępni 5G w warunkach rzeczywistych na tak szeroką skalę w Polsce.

„Już dzisiaj ponad 47 proc. populacji jest w zasięgu sieci Play pozwalającej na korzystanie z prędkości transmisji danych zbliżonej do rzeczywistych osiągów 5G. Jest to możliwe dzięki wcześniejszemu wdrożeniu przez operatora innowacyjnych rozwiązań technologicznych w swojej sieci, które przygotowały ją do uruchomienia technologii 5G” – czytamy dalej.

Operator jako pierwszy przeprowadził rzeczywiste testy konsumenckie technologii 5G, jako pierwszy także wprowadził do swojej oferty smartfon 5G, a teraz jako pierwszy obejmie zasięgiem sieci 5G obszar aglomeracji trójmiejskiej, wprowadzając rozwiązanie technologiczne oparte na wykorzystywanych obecnie częstotliwościach, stwierdzono w informacji.

Wdrożenie projektu na skalę komercyjną uzależnione jest wyłącznie od dostępności kompatybilnych urządzeń i uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych, zaznaczono także.

 

Pozdrawiam

Arkadiusz Nagięć

Wróć na górę