webapp

Blog WEBAPP

Reklamacja poprzez aplikację?

Każdy, kto choć przez chwilę zetknął się z niezadowolonym klientem wie, że jest to ciężki kawałek chleba. Awarie zakupionych sprzętów same w sobie denerwują klientów, zaś procedura przyjęcia reklamacji tylko potęguje odczucie irytacji. W tej sytuacji firmom z pomocą nadchodzi technologia.

Pionier na polskim rynku

Powstała w Polsce firma, Hicron jako pierwsza w kraju, zajmuje się wprowadzeniem na rynek przeznaczonego dla biznesu oprogramowania dla biznesu. To nowoczesna aplikacja, dzięki której system przyjmie od klienta zgłoszenie, a następnie określi co uległo usterce i który pracownik firmy będzie w stanie ją naprawić. Takie oprogramowanie samo zasugeruje klientowi termin wizyty i prześle zlecenie fachowcowi.

Czy to zadziała przy awariach?

Wiele osób, słysząc o takim rozwiązaniu, nie wierzy w jego skuteczność. Jako powód sceptycy wskazują na złożoność całego procesu. Aplikacja przyjmie adres, ale czy zrozumie opis usterki zgłaszany przez nieprecyzyjnego klienta? Odpowiedź brzmi: tak. Dzięki skomplikowanym algorytmom oraz zdolności oprogramowania do uczenia się, aplikacja jest w stanie całkowicie zastąpić wyszkolonego do przyjmowania zgłoszeń pracownika — człowieka. Co więcej, dzięki zdolności do szybkiego przetwarzania obszernej bazy danych, aplikacja może sprawniej i skuteczniej obsługiwać klienta. Wystarczy, że klient zeskanuje kod QR umieszczony na urządzeniu a następnie — nawet głosowa — opisze problem.

Co z doradzaniem?

Obsługa klienta to jednak nie tylko przyjmowanie zgłoszeń o zepsutych urządzeniach do naprawy. Czasem wystarczy, aby klient został poinstruowany o możliwych czynnościach zmierzających do przywrócenia właściwego funkcjonowania nabytego sprzętu. Tutaj także aplikacja poradzi sobie wyśmienicie. Za pośrednictwem smartfona klient ma dostęp do poradników, instrukcji i wskazówek dotyczących konserwacji — a to wszystko może być sprawnie filtrowane za pośrednictwem inteligentnego chatbota.

Jutro nadchodzi dziś

Opisana technologia wydawać się może zaledwie melodią przyszłości, jednak tak naprawdę zmiany dokonują się już teraz. Obsługa zirytowanego i zdenerwowanego klienta jest nie tylko kosztowna, ale także trudna — pracownika należy właściwie przeszkolić. Aplikacja ze spokojem i bez wysiłku zaadresuje potrzeby użytkownika, nie zrezygnuje z pracy, a do tego nie trzeba jej płacić ani szkolić.

Wróć na górę