webapp

Blog WEBAPP

Nowy Xbox to prawdziwy kombajn mocy

Raczej nikt nie będzie specjalnie zaskoczony tym, że Microsoft który przez ostatnich kilka lat ma na swoim koncie Xboxa One X (po dziś dzień pozostającego najpotężniejszą konsolą na rynku).

Tym razem również będzie chciał w tej kwestii zachwycić użytkowników. Oprócz tego że całość działać będzie w oparciu o dyski SSD, sprzęt ma oferować wydajność na poziomie GeForce RTX 2080 Ti.

Wszystko to ze wsparciem 16 GB szybkiej pamięci GDDR6, z której 3 GB będą zarezerwowane dla systemu Games Core OS, a 13 GB będzie dostępne dla samych gier.

Największą zagadką związaną z nowym Xboksem pozostaje jednak jego cena — tej oficjalnie Microsoft jeszcze nie ujawnił i poza plotkami raczej nie mamy

co liczyć na żadne oficjalne wieści przed targami E3 w 2020 roku. Od dawna jednak pokątnie szepcze się o tym, że cena sprzętu — podobnie jak jego konkurenta

— może dobić nawet do 3000 złotych.

 

Data premiery Xbox Series X raczej dla nikogo nie jest specjalnym zaskoczeniem: tak jak PlayStation 5, sprzęt trafi na rynek jesienią 2020 roku (czyli według amerykańskiego nazewnictwa: holiday 2020).

Pozdrawiam

Arkadiusz Nagięć

Wróć na górę