webapp

Blog WEBAPP

Blockchain

Blockchain jest swoistym rejestrem wszystkich transakcji realizowanych za pomocą kryptowaluty Bitcoin. Co ciekawe, ma zdecentralizowany charakter, dzięki czemu nie zależy od jednej jednostki tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej waluty. Jak dokładnie działa blockchain i czy musimy pobierać całą bazę na własny dysk?

Blockchain – czym jest?

Jak nazwa sama wskazuje to łańcuch bloków, czyli logów wszystkich transakcji związanych z wirtualną walutą Bitcoin. Co ciekawe, aby aktywnie uczestniczyć w rynku wymiany waluty nie musimy pobierać całej bazy na własny dysk. Wraz z biegiem czasu wszelkie dane zostały przeniesione na serwery wirtualne i do chmur, dzięki czemu wystarczy jedynie połączenie z bazą danych.

Istotny również jest fakt, że dostęp do bazy jest w pełni darmowy i niczym nieograniczony. Połączenie i wgląd do bazy uzyskać może każdy, dlatego Bitcoin i kryptowaluty cieszą się ciągle rosnącą popularnością.

Zabezpieczenia Blockchain

Korzystanie z kryptowalut jest w pełni bezpieczne. Każdy użytkownik decydujący się na uczestnictwo w rynku staje się posiadaczem dwóch kluczy: publicznego i prywatnego. Klucz prywatny jest zabezpieczeniem naszego indywidualnego portfela, w którym przechowujemy zgromadzone monety.

Wróć na górę